Eemdijk blijft ongeslagen serie voortzetten

Eemdijk blijft ongeslagen serie voortzetten

Eemdijk heeft zaterdagmiddag een verdiend punt overgehouden aan het uitduel met Scherpenzeel. Op Sportpark Bree-Oost eindigde de ontmoeting in 1-1, een uitslag die het spelbeeld goed weerspiegelde. Voor de ploeg van trainer Patrick Posthuma betekende het opnieuw een resultaat in een sterke en stabiele fase van de competitie.

In de basisopstelling keerde Sven Deen terug na een schorsing. Franslyn Nsingi ontbrak juist vanwege een schorsing. Verder koos Posthuma opnieuw voor dezelfde elf als een week eerder tegen Urk. Tegenstander Scherpenzeel, onder leiding van trainer Koen Janssen, stond vooraf onder druk: de laatste vier wedstrijden gingen verloren en in de voorgaande drie duels werd niet gescoord.

Grote kansen

De openingsfase was in evenwicht, maar de eerste echte mogelijkheid was voor Eemdijk. In de 15e minuut dook Jordy Hilterman, spelend vanaf het middenveld, gevaarlijk op in het strafschopgebied. Zijn schot ging echter recht op doelman Steff Brummel af, waar afleggen op een medespeler wellicht een betere optie was geweest.
Eemdijk bleef gevaarlijk in de omschakeling. In de 35e minuut was er opnieuw een grote kans. Argjend Selimi, normaal actief aan de linkerflank, kwam ditmaal vanaf rechts en bediende met een fraaie pass Jeffrey van den Dikkenberg. De aanvaller kwam een teenlengte tekort om de bal langs Brummel te werken.
Het spelbeeld was duidelijk: Scherpenzeel had veel balbezit en probeerde zich combinatief richting de zestien te spelen, terwijl Eemdijk compact verdedigde, duels won en geduldig wachtte op de uitbraak.

Penalty en kans op overwinning

Direct na rust kreeg Scherpenzeel een uitgelezen mogelijkheid. Doelman Wouter Beukers pakte een terugspeelbal op, wat resulteerde in een indirecte vrije trap op vijf meter van de doellijn. Met de complete ploeg op de lijn, Beukers voorop, leverde de inzet van Jeffrey Snijders echter geen gevaar op.
Vijf minuten later ging het alsnog mis voor Eemdijk. Justin van Groen haalde ongelukkig smaakmaker Anderson López onderuit in het strafschopgebied. Opnieuw nam Snijders plaats achter de bal en ditmaal was het raak.
De openingstreffer was het sein voor Eemdijk om meer risico te nemen. De ploeg ging hoger spelen en zette Scherpenzeel onder druk. Dat betaalde zich uit. Vijftien minuten voor tijd gaf Sven Deen een uitstekende voorzet op Argjend Selimi, die de bal in één keer vol op de slof nam en spectaculair achter Brummel volleyde: 1-1.
In de slotfase leek Eemdijk zelfs nog op de overwinning af te stevenen. In de 90e minuut kreeg Selimi opnieuw een kans, maar zijn inzet verdween in het zijnet, waardoor het Eemdijkse publiek nét niet opnieuw kon juichen.

Derde periode

De remise voelde voor Eemdijk als een terechte beloning voor het volwassen spel en de veerkracht na rust. Met dit punt komt Eemdijk op 47 punten, slechts één punt verwijderd van het clubrecord in de Derde Divisie.
Volgende week wacht een nieuwe krachtmeting: thuis tegen het Veenendaalse DOVO, dat afgelopen weekend wist te winnen van Sparta Nijkerk. Met het oog op de derde periode belooft dat opnieuw een wedstrijd met grote belangen te worden.

Statistieken

Scherpenzeel - Eemdijk 1 - 1

Jeffrey Snijders (1-0), Argjend Selimi (1-1)

Opstelling Eemdijk: Wouter Beukers (K), Zeger Beukers(C) (45. Rick Blokhuis), Peter van de Groep, Jasper Beekhuis (74 Thijmen Hilhorst) , Freek van Belzen, Justin van Groen (67).Nico Kroonenberg, Jesper van Dalen, Jordy Hilterman, Jeffrey van den Dikkenberg, Argjend Selimi (90. Sjohn van Gulik), Sven Deen

tribune 4
Vereniging/

Vacature Trainer/Coach 2e Elftal (Zaterdag) – Seizoen 2026/2027

Prestatie én plezier op reserve 1e klasse niveau — sta jij straks voor deze groep? ⚽
Diek9
Senioren/

Eemdijk 6 (of eigenlijk 9) KAMPIOEN

Het seizoen begon zonder al te veel poespas. Gewoon Eemdijk 6 (vanaf nu Diek 9 genoemd), zoals altijd, met een...
EEM-SCH03
Eerste/

Streekderby tegen Scherpenzeel

Zaterdag staat speelronde 30 op het programma en we komen dan ook steeds dichter bij het einde van de competitie....